Marina Darłowo

Marina Darłowo
 

Marina Darłowo dla wszystkich odwiedzających

Port Darłowo to bezpieczne i przyjazne miejsce, które mogą odwiedzić zarówno żeglarze, jak i osoby chcące zobaczyć na własne oczy wspaniałe jachty, mniejsze łódki czy statki, które regularnie do niej przybijają. W jego pobliżu znajduje się również piękna, czysta plaża, na której można z powodzeniem odpocząć, zażyć kąpieli słonecznej czy popływać w morzu. Niedaleko portu Darłowo można zobaczyć także unikatowe zabytki kultury oraz niesamowite trasy turystyczne pełne pięknych krajobrazów. 

Darłowo port – podstawowe informacje

Port obejmuje 3-kilometrowy odcinek Wieprzy, stanowiąc wręcz wymarzony cel dla spacerowiczów. Marina Darłowo jest czynnym portem turystycznym, przeładunkowym oraz rybackim, do którego przybijają jednostki o długości do 75 metrów i zanurzeniu do 4 metrów. Znajduje się w zachodniej części miasta, a ruch statków odbywa się między dwiema części portu z udziałem mostu rozsuwanego, który mieści się na końcu pierwszej części portu. Jest on czynny całą dobę i otwierany o pełnych godzinach oraz na dodatkowe polecenie Kapitana Portu.

Port darłowo

Port dla turystów

Jeśli chcecie zwiedzić port Darłówko pieszo, najbardziej interesująca będzie część wschodnia, z której odpływają jednostki zabierające chętnych na rejsy – zobaczcie, jakie statki wycieczkowe kursują w ostatnim czasie. Jeśli uwielbiacie wędkowanie, stąd również można wyruszyć na niezapomnianą wyprawę w towarzystwie innych pasjonatów, mając szansę na złowienie prawdziwych, morskich ryb. Chcecie pooglądać najpiękniejsze jachty Darłowo cumujące w porcie? Udajcie się do Darłówka Zachodniego, które jest miejscem przygotowanym z myślą o żeglarzach.

Jachty Darłowo – port dla żeglarzy

Marzą wam się żagle Darłowo? Jeśli wybraliście się na rejs o własnych siłach bądź w zorganizowanej grupie znajomych, również możecie przybić do Mariny Darłowo. Infrastruktura portowa jest przeznaczona do obsługi jednostek sportowo-rekreacyjnych. W porcie znajdują się nie tylko pomosty cumownicze, na których można skorzystać z energii elektrycznej i pobrać wodę słodką, ale także prysznice i toalety. Jeśli żeglowaliście przez wiele dni, z pewnością docenicie możliwość skorzystania z pralki, a także wi-fi. Wymagane są opłaty, które można sprawdzić na miejscu.

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji lub skorzystać z dłuższego pobytu w porcie (żeglarze) można skontaktować się z zarządem:

Zarząd Portu Morskiego Darłowo Spółka z o.o.
ul. Józefa Conrada 27
76-150 Darłowo

Dyrektor Zarządu: walkow@darlowo.pl lub dyrektor@port.darlowo.pl
Inspektor ds. rozliczeń i dzierżawy: ird@port.darlowo.pl