Rejsy turystyczne

Na każdego, kto marzy o prawdziwej morskiej przygodzie, czekają rejsy galeonem, które odbywają się stylizowanymi statkami. Ile trwa standardowa wyprawa? Gdzie pływają i cumują statki? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się także, jakie czekają na was dodatkowe atrakcje, czytajcie dalej.

Rejsy statkiem turystycznym

Wycieczki stylizowanymi statkami

Wycieczki stylizowanymi statkami dostarczają wielu emocji zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Rozpoczynają się one zawsze we wschodniej części portu rybackiego w Darłowie (ul. Józefa Conrada 27, Darłowo). Standardowy rejs statkiem Darłowo trwa około 40 minut, a bilet można nabyć bezpośrednio na nabrzeżu ..

Cennik rejsu galeonem:
- 30 zł – normalny,
- 20 zł – dzieci do lat 16.

Rejsy turystyczne rozpoczynają się w porcie, następnie statek udaje się na redę oraz cumuje do tego samego nabrzeża. Eryk I to statek piracki, na którym można smacznie zjeść korzystając z pirackiej strefy z barem i posłuchać wspaniałych, klimatycznych szant (muzyka żeglarska). Po ukończeniu rejsu można również otrzymać pamiątkowy certyfikat z odbytej wyprawy, który z pewnością ucieszy małych piratów.

Rejsy galeonem odbywają od kwietnia do października. Macie duszę romantyka? Latem organizatorzy udostępniają również rejsy o zachodzie słońca, które dostarczą jeszcze większych wrażeń. 

UWAGA: Romantyczne rejsy o zachodzie, jak i w ciągu dnia, nie odbywają się w razie niepogody.

Harmonogram rejsów turystycznych można sprawdzić, kontaktując się pod wybrany numer (aktualizacja 2018):
- Statek Król Eryk I i Unicus - + 48 795 101 488,

W okresie letnim w 2017 roku pływały również KASIEŃKA i LEOKADIA – dostępność najlepiej sprawdzić kontaktując się z organizatorami za pomocą powyższego numeru telefonu.

Rejs o zachodzie słońca

Rejs na Duńską wyspę Bornholm

Spędzając cudowne wakacje w Darłowie, można również wybrać się na dalszy wypad na Duńską wyspę Bornholm. Rejsy statkiem Darłówko obsługuje Kołobrzeska Żegluga Pasażerska katamaranem M/S Jantar, który posiada 3 pokłady. Można na nich wypić kawę w kawiarence, posilić się w restauracji czy zatańczyć w dyskotece.

Terminy rejsu turystycznego do duńskiego portu Nexo na wyspie Bornholm (2018):
- 11 maja (piątek), 
- 25 maja (piątek), 
- 15 czerwca (piątek), 
- 29 czerwca (piątek), 
- 19 lipca (czwartek), 
- 23 sierpnia (czwartek), 
- 14 września (piątek), 
- 28 września (piątek). 

Rejs statkiem rozpoczyna się ok. 7:00 w Darłowie, katamaran dociera na Bornholm ok. 11:30. Wypływa ponownie o 17:30, wraca do Darłowa ok. 22:00.

Cennik rejsu turystycznego (dane z 2017 roku):
- 190 zł – osoby dorosłe,
- 170 zł – dzieci od 4 do 12 lat,
- bezpłatnie – dzieci poniżej 4 roku życia,
- 170 zł/osobę – bilet rodzinny 2 dorosłych + dziecko 4 do 12 lat,
- 50 zł – opłata za rower.

Bilet można nabyć poprzez Darłowską Lokalną Organizację Turystyczną:
-  ul. Pocztowej 6 w Darłowie, + 48 519 30 30 32. 

Rejs na Bormholm

W Darłowie odbywają się również rejsy wędkarskie na połów Dorsza, które można odbyć jedną z blisko dwudziestu łodzi rybackich.