Regaty Darłowo - Bakista Cup

Regaty  Darłowo

Regaty Darłowo

Uwielbiasz żeglowanie, kochasz oglądać jachty, statki i inne pływające jednostki bądź brać udział w wyjątkowych wydarzeniach? Odwiedzając nasze apartamenty będziesz miał szansę obejrzeć Bakista Cup czyli Regaty Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, odbywające się tutaj praktycznie każdego roku! Zabierz swoich przyjaciół, rodzinę, dzieci i weź udział w wielkiej imprezie, w czasie której czeka na ciebie wiele niesamowitych atrakcji.

Bakista Cup

Regaty Darłowo pod nazwą Bakista Cup powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Euro Jachtklubu „Pogoń”, mając na celu promowanie nowo powstających marin Szlaku, w tym w Darłowie. Nasze miasto jest jednym z kilku, które włączają się w organizację tego wydareania. Jednymi z organizatorów ubiegłorocznych regat Darłowo byli m.in. Związek Portów i Przystani Jachtowych – Lokalna Organizacja Turystyczna Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego oraz Zachodniopomorski Okręg Związku Żeglarskiego. 

Żagle Darłowo odbywają się zazwyczaj 1 lipca, jednak warto sprawdzić informacje stacjonarnie bądź na oficjalnej stronie miasta. Co zobaczymy w czasie Bakista Cup i na czym polegają regaty? Mieszkańcy miasta i turyści mogą podziwiać widowiskowy wyścig po redzie Portu Morskiego Darłowo, w którym bierze zazwyczaj kilkadziesiąt jednostek pływających. Najlepszym miejscem widokowym będą zarówno falochrony, jak i sama plaża, dlatego nie trzeba nawet rezygnować z kąpieli słonecznych lub wodnych, by kibicować wybranym żeglarzom. Zespoły rywalizują o nagrodę Burmistrza Darłowo dla jachtu żeglarskiego, któremu uda się w najkrótszym czasie pokonać wyznaczoną trasę w wyścigu.

Żagle Darłowo

Bakista Cup jest imprezą bezpieczną, która integruje żeglarzy oraz stanowi wspaniałą atrakcję dla osób wypoczywających w Darłowie i samych mieszkańców. Jachty corocznie płynące wzdłuż zachodniopomorskiego wybrzeża stały się już symbolem rozpoczynających się wakacji, który trzeba koniecznie obejrzeć, wypoczywając w jednym z naszych apartamentów. Kochacie żagle? W Darłowie można zwiedzić bądź skorzystać z świetnie wyposażonej mariny oraz wziąć udział w rejsach wycieczkowych. Zobaczcie wszystkie czekające na was atrakcje, by spędzić niezapomniane wakacje nad morzem!