Apartamenty Darłówko
  • biuro@apartamentydarlowko.pl
  • +48 663 771 170
  • Zaloguj
  • Zarejestruj
Apartamenty Darłówko
  • Strona główna
  • Apartamenty
  • Atrakcje
  • Kontakt
Apartamenty Darłówko
  • Strona główna
  • Apartamenty
  • Atrakcje
  • Kontakt
+48 663 771 170
biuro@apartamentydarlowko.pl
  • PL

Nie masz konta? Zarejestruj się

  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Czy wiecie już, co warto zobaczyć w okolicach Darłówka?

Czy wiecie już, co warto zobaczyć w okolicach Darłówka?

Jeśli wypoczywacie w jednym z naszych apartamentów w Darłówku, z całą pewnością widzieliście już najbardziej znane atrakcje, o których piszemy na naszej stronie. Co jednak w przypadku, gdy trochę znudziliście się morzem i zatęskniliście za krótką objazdową wycieczką po okolicach? Specjalnie dla was odwiedziliśmy pobliskie miejscowości, by znaleźć w nich to, co może być ciekawym oderwaniem od plaży, słońca i morza. Sprawdźcie co warto zobaczyć w okolicach Darłówka. Zapraszamy na podróż po atrakcjach w okolicy! 

*Wszystkie miejscowości znajdują się w oddaleniu do 20 km od centrum Darłowa. Wartości w nawiasach pokazują przybliżoną wartość podawaną przez mapy Google.

Miejscowości, które spodobają się dzieciom:

Które miejscowości warto zwiedzać podczas pobytu nad morzem z dziećmi? ZOO, przejazd ciuchcią, wyjście do papugarni - wybór jest bardzo szeroki. Oto kilka miejsc w okolicach Darłówka, które oferują atrakcje dla dzieci:

1. Jarosławiec (19 km) –  co warto zobaczyć? Jarosławiec słynie z pięknego spadzistego klifu i wąskiej plaży, do której możemy dojść ulicami Nadmorska i Spacerowa pełniącymi rolę traktatu. Z latarni morskiej o wysokości 33 metrów wybudowanej na planie koła w 1838 roku można podziwiać okoliczne miejscowości. W Jarosławcu nie zabraknie atrakcji – paintball, pole golfowe, przejażdżki ciuchcią czy Galeria Rybacka i Muzeum Bursztynu, to tylko część propozycji, które znajdziemy w mieście. Dzieci będą szczególnie zachwycone parkiem wodnym, który zapewnia zarówno turnusy rehabilitacyjne jak i świetną zabawę dla dzieciaków. Warto wybrać się również do papugarni.

2. Wicie (14,9 km) – Z odwiedzin w miejscowości z całą pewnością ucieszą się dzieci, które będą mogły odwiedzić mini ZOO. Znajduje się w nim ponad 50 gatunków zwierząt, ptactwo ozdobne, papugi oraz świnki wietnamskie. Miejscowość jest znana z licznych pól biwakowych i obozowisk, jest również samym środkiem polskiego Wybrzeża Bałtyku. W Wiciu można zajrzeć do galerii Damiany, w której wykonuje się biżuterię z 100% naturalnych surowców .

3. Dąbki i okolice (8,6 km) – co warto zwiedzić? Miejscowość o statusie uzdrowiska od 2007 roku dzięki czystemu, wilgotnemu powietrzu przesyconemu jodem i zapachem sosny. W Dąbkach możemy poruszać się po licznych szlakach pieszych i rowerowych oraz udać się na skraj jeziora, nad którym spotkamy setki (jeśli nie tysiące) pasjonatów sportów wodnych. Czy wiecie, że nad jeziorem znajduje się nawet marina żeglarska? W Dąbkach znajdują się również atrakcje dla dzieci, takie jak: latarnia morska, park linowy czy labirynt.

4. Bukowo Morskie (12,5 km) – Warto wybrać się nad jezioro o powierzchni 1748 ha, które niegdyś było zatoką morską, zanim zostało odcięte od morza Mierzeją Bukowską. Jezioro posiada nadal połączenie z morzem i jest bogate w ryby. W Bukowie Morskim w 1248 roku książę gdański ufundował klasztor cysterki, dlatego miejscowość jest włączona w „Europejski Szlak Cystersów”. Niestety kompleks klasztorny nie zachował się do dnia dzisiejszego, jednak jego pozostałością jest kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miejscowości znajduje się również 3 ha park krajobrazowy.

5. Kowalewice (12,9 km) – Atrakcją warto zobaczenia jest stary drewniany wiatrak typu holenderskiego, który został wybudowany w XVII wieku. We wsi możemy zobaczyć również neogotycki kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1979 roku. Jeśli szukamy oryginalnych atrakcji, możemy zawędrować do chałupki Kazimierza Koniecznego, w której znajduje się mnóstwo stworów, rycerzy i ludków wyrzeźbionych przez gospodarza.

Miejscowości, które spodobają się dorosłym:

Zabytkowe kościoły, osada, park krajobrazowy lub jezioro obok Darłowa. Nad polskim morzem jest tyle ciekawych miejsc, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie jakie są najlepsze atrakcje w Darłowie i okolicach:

1. Rusko (2,9 km) – Rusko znajdujące się blisko Darłowa jest bogate w zabytki. Warty obejrzenia jest kościół p.w. św. Wojciecha, który został wzniesiony w 1834 roku z muru pruskiego. Wcześniej na tym samym miejscu stał drewniany kościół z 1613 roku ufundowany przez Jana Zarębę. W miejscowości można zwiedzić również Cmentarz Żydowski nazywany Cmentarzem Żydowskim w Darłowie z XIX wieku. Jeśli lubicie zabytki, nie zapomnijcie zobaczyć renesansowego pałacu z obszernymi bocznymi skrzydłami.

2. Barzowice (10,3 km) – W miejscowości istniał niegdyś zespół klasztorny, który nie zachował się do dnia dzisiejszego. Zamiast tego można zwiedzić kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w stylu gotyckim z XIII/XIV wieku. W pobliżu kościoła możemy zobaczyć piękne pomniki przyrody – 2 lipy oraz 2 jesiony. W Barzowicach znajduje się również wzniesienie o nazwie Barzowicka Góra (72 m n.p.), z którego możemy podziwiać pobliskie miejscowości i jeziora.

3. Cisowo (4,4 km) – W Cisowie można zwiedzić osadę, która jest pozostałością po żyjących na tych ziemiach Słowianach. Warto również zobaczyć osadnictwo zagrodowe z XIX wieku oraz murowany, zbudowany w gotyckim stylu kościół p.w. św. Stanisława Kostki z 1321 roku. W budowli znajduje się kropielnica z XIV wieku. Jak wiadomo, nad morzem mocno wieje – a co za tym idzie, powstają kolejne pola wiatraków. To właśnie w Cisowie w 1999 roku powstała pierwsza forma wiatrakowa.

4. Kopań (5,6 km) – W tej niewielkiej wsi, którą zamieszkuje zaledwie 130 osób, można pospacerować nad Jeziorem Witowskim o powierzchni 790 ha, bogatym w różne gatunki ryb. Mnogość gatunków ptactwa, wielki 6 metrowy głaz z różowego granitu to propozycja dla osób, które chcą odetchnąć od piasku. We wsi znajduje się również budownictwo zagrodowe z XVII-XIX wieku.

5. Jeżyce (7,5 km) i Krupy (8,5 km) – Miejscowości ciekawe dla osób lubiących zwiedzać zabytki sakralne. W Jeżycach znajduje się kościół p.w. M.B. Ostrobramskiej z XIX wieku zbudowany w neogotyckim stylu. Natomiast w Krupach warto zobaczyć kościół p.w. M.B. Ostrobramskiej z XIV wieku w gotyckim stylu.

6. Palczewice (11,1 km) – W Palczewicach mieści się piękny park krajobrazowy o powierzchni 2 hektarów z końca XIX wieku. Warto odpocząć w parku w upalny dzień, by podziwiać aż 12 gatunków drzew.

7. Dobiesław (15,5 km) – Dobiesław jest następnym punktem w wędrówce po zabytkach sakralnych. Warty zobaczenia jest kościół p.w. M.B. Częstochowskiej wybudowany w XV wieku w stylu gotyckim. We wnętrzu można zobaczyć granitową kropielnicę z XV wieku i piękny dzwon z 1805 roku

Lubicie podróżować? Nasze propozycje z całą pewnością przypadną do gustu „włóczykijom”, którzy nie umieją zagrzać miejsca na dłużej. Aby nie oddalać się zbytnio od apartamentów Darłówka, które jest zapewne waszą bazą wypadową możecie wybrać jedną z 12 miejscowości, które zaskoczą was zabytkami, atrakcjami i fajnymi upominkami. Sprawdźcie, co można odkryć jeszcze w powyższych miejscowościach – być może najlepszy ryby nad Bałtykiem lub piękne ozdoby z muszel?

Czy wiecie już, co warto zobaczyć w okolicach Darłówka?

Szukasz apartamentu nad morzem? Zobacz naszą ofertę w Darłowie.

Wstecz

Social

Facebook
YouTube

Menu

  • Apartamenty Darłowo
  • Apartamenty nad morzem na wynajem
  • Atrakcje Darłówka
  • Kontakt
  • O nas
  • Regulamin
  • Ochrona danych
  • FAQ
  • Blog
  • Informacja o zmianie Regulaminu i Polityce Cookies
  • Zima nad morzem może być piękna
  • Wiosna nad morzem
  • Wynajmij wózek na plażę dla dzieci

© apartamentydarlowko.pl

ateneo.pl