Plaża w Darłówku

Plaża w Darłówku

Plaża w Darłówku to jedno z miejsc, które musisz odwiedzić podczas pobytu w naszych apartamentach. Właściwie w mieście znajdują się różne plaże, gdyż wybrzeża zostały podzielone na dwie części przez rzekę Wieprzę uchodzącą do morza. Przecinają ona aż 20-kilometrowy pas piasku. Która plaża będzie lepsza dla dzieci, dla właścicieli zwierząt, a gdzie warto się udać, jeśli chcesz ponapawać się dziką przyrodą?

Darłówko – plaża Wschodnia

Plaża Darłówko Wschodnie posiada liczne atrakcje dla dzieci, takie jak dmuchane zjeżdżalnie i boisko do gry w siatkówkę. Z powodu niszczenia brzegu przez fale sztormowe została zabezpieczona falochronami w postaci wysp z kamieni, dlatego nie ma bezpośredniego dostępu z plaży do otwartego morza, a jedynie do „zalewu”. Plaża znajduje się przy płytkim morzu, co jest wynikiem ustawionych falochronów – to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Bezpośrednio za wyspami kamieni jest zupełnie spokojnie, woda jest cieplejsza i nie ma praktycznie fal, jednak na wysokości przerw między nimi pojawiają się fale i ze względu na płytkie dno, są bardziej odczuwalne.

Plaża

Zachodnia plaża w Darłówku

Darłówko plaża Zachodnia jest większa, szeroka, piaszczysta i nic nie odgradza jej od morza. Podczas spędzania wolnego czasu można skorzystać z wielu atrakcji wodnych, takich jak przejażdżka na dmuchanym bananie, jak i wypożyczyć sprzęt wodny. Jest uważana za bardziej dziką, naturalną plażę, która pozwoli cieszyć się spienionymi falami i pięknymi widokami.

Darłówko plaża dla psów i inne ciekawe miejsca

Warto również złapać nieco słońca i pospacerować na przylegającej do Darłówka plaży, która słynie z mikroklimatu charakteryzującego się podwyższoną zawartością jodu i wilgotnością. To wspaniała okazja dla osób z obniżoną odpornością i cierpiących na choroby tarczycy. Na wschód i na zachód od miasta nie ma dużych miejscowości, dlatego jeśli tęsknisz za pustą, spokojną plażą, możesz wybrać się na dłuższy spacer, a na pewno uda ci się ją znaleźć. Co z osobami, które wybierają się na wakacje ze swoim pupilem? Darłówko plaża Wschodnia, jak i Zachodnia są objęte zakazem wprowadzania psów na plażę, który obowiązuje od 1 maja do 30 września w godzinach 8:00 do 20:00, zatem warto rozważyć wakacje w innym terminie lub planować spacery o poranku lub wieczorami. Wytyczone psie plaże znajdują się przy ul. Słowiańskiej i w okolicach ul. J. Muchy, jednak warto zapoznać się z aktualnie obowiązującym regulaminem, by nie narazić się na mandat nawet w wysokości 500 zł.

(Zdjęcie – Wikipedia.pl – autor: Jerzyjan1)
(Zdjęcie „Plaża w Darłówku Wschodnim” – Wikipedia.pl – autor: Pabloazory)